Blog

Sektörel ve Kurumsal Haberler
Alternate Text

Bulut Bilişim (Cloud Computing) Nedir?

Bulut Bilişim (Cloud Computing) ile ilgili temel bilgilere değineceğim bu yazıda, avantajlarından, dezavantajlarından ve kullanım modellerin söz edeceğim. Bulut Bilişim ve Tipleri Hakkında Bilgiler Sahip olduğunuz tüm uygulama, program ve verilerinizin sanal bir sunucuda yani bulutta depolanması ve internete bağlı olduğunuz herhangi bir ortamda cihazlarınız aracılığıyla bu bilgilere, verilere, programlara kolayca ulaşım sağlayabildiğiniz hizmetler bütününe Bulut Bilişim veya Bulut Teknolojisi (Cloud Computing) diyoruz.

Devamı...
Alternate Text

Bulut Teknolojisi Nedir? Çeşitleri, Kullanım Alanları ve Faydaları Nelerdir?

Bulut teknolojisi (bulut bilişim, İng: Cloud Computing), bilgisayarlar ve diğer cihazlar için, istendiği zaman kullanılabilen ve kullanıcılar arasında paylaşılan bilgisayar kaynakları sağlayan, internet tabanlı bilişim hizmetlerinin genel adıdır.“Bulut teknolojisi (bulut bilişim), yapılandırılabilir bilişim kaynaklarından oluşan ortak bir havuza, uygun koşullarda ve isteğe bağlı olarak her zaman, her yerden erişime imkân veren bir modeldir.” Bulut bilişim bu yönüyle bir ürün değil, hizmettir; temel kaynaktaki yazılım.

Devamı...
Alternate Text

Cloud Computing (Bulut Teknolojisi) Ne İşe Yarar?

Dünya genelinde bilişim teknolojilerinin gelişiminde atılmış dev bir adım olarak görülen bulut teknolojisi nedir? Basit şekilde anlatmak gerekirse kendisi yeni nesil online depolama teknolojisi. Dünya genelinde cloud computing.Dünya genelinde bilişim teknolojilerinin gelişiminde atılmış dev bir adım olarak görülen bulut teknolojisi nedir? Basit şekilde anlatmak gerekirse kendisi yeni nesil online depolama teknolojisi. Dünya genelinde cloud computing ismiyle bilinen bulut teknolojisi nedir ve nasıl kullanılır diye merak.

Devamı...
Alternate Text

Bulut Bilişim (Cloud Computing) Nedir?

Bulut bilişim teknolojisinin gelişmesi sayesinde, büyük verilerin internet üzerinde depolanabilirliği ve bu verilerin erişilebilirliği olanaklı hale gelmiştir. Bu imkanlar doğrultusunda Endüstri 4.0'ın yapı taşlarından olan büyük veri (big data) tanımı endüstride uygulanabilme imkanına sahip olmuştur. Bulut bilişim teknolojisini, big data ile olan ilişkisini, sağladığı avantaj ve dezavantajları sizler için derledik.Bulut bilişim fikrinin temelleri 1950’li yıllarda atılmıştır. İnternet devlerinden olan Amazon, veri.

Devamı...

Bültenlerden haberdar olmak için üye olun!